Photo Number1

نکته هایی درباره عکاسی کودک

در این بخش قصد یادآوری چند نکته خیلی ساده در زمینه عکاسی کودک را داریم که از نظر ما بسیار مهم و در دست یابی به بهترین نتیجه از عکاسی بسیار موثر است

پیش از رزرو وقت

انتخاب بهترین زمان: حتما در انتخاب زمان عکاسی عادات کودک خود در زمان خواب یا سر حالی کودک در ساعتی که قصد رزرو وقت دارید را در نظر بگیرید. هرچند که ممکن است به هر دلیلی موفق به هماهنگ کردن دقیق این زمان نشوید اما نزدیک ترین و مناسب ترین زمان را در نظر بگیرید

قبل از شروع عکاسی

استراحت کافیروز عکاسی روز بسیار حساسی است، کودک شما باید در روز عکاسی استراحت کافی داشته باشد تا در زمان عکاسی خسته و کلافه نشود! حتما زمان خواب یا غذای کودک را در نظر بگیرید. هرچند که اگر کودک شما در حین عکاسی هم به استراحت یا غذا نیاز داشته باشد زمان کافی در نظر گرفته شده تا ما تا رسیدن کودک به شرایط ایده آل عکاسی صبر میکنیم.

وسایل و اشخاص مورد علاقهدر روز عکاسی همراه داشتن وسایلی که کودک شما به آنها علاقه دارد و همچنین افرادی که کوچولوی شما با آنها احساس راحتی و آرامش میکند میتواند کمک بسیار بزرگی باشد.

وسایل شخصی کودکوسایل که دوست دارید کودک شما با آنها عکس داشته باشد را فراموش نکنید، عروسک ها ، اسباب بازی ها خاص، حوله، پتو، کلاه، لباس، هد بند، کراوات، ... هر چیزی که دوست دارید!

البته در آتلیه هم ابزار و دکور کافی برای عکاسی هست اما بعضی وسایل اگر متعلق به خود کودک باشد خاطره انگیز تر است!

زمان عکاسی

صبر، صبر و صبر!: عکاسی از کودکان بسیار متفاوت از سایر شاخه های عکاسی است ( برای همین است که آتلیه ای که فقط عکاسی کودک انجام میدهد با آتلیه های عمومی متفاوت است!)

دلیل این تفاوت چیست ؟  جواب بسیار ساده است ! در عکاسی کودک شرایط لزوما در کنترل ما نیست ! بلکه شرایط کاملا در کنترل کودک شماست. اگر هرگونه مشکلی در خلق و خوی کودک پیش بیاید عملا رسیدن به نتیجه مطلوب تا آرام شدن وضع غیر ممکن است! و کلید حل این مسئله فقط یک چیز است، صبر زیاد !

حفظ آرامش و خونسردیدر زمان عکاسی هر چند که ممکن است طولانی شدن زمان عکاسی شما را خسته یا کلافه کند اما از شما خواهش میکنیم که در طول مدت عکاسی خونسردی خود را به طور کامل حفظ کنید و این خونسردی خود به خود به کودک شما هم منتقل خواهد شد و باعث بهبود نتیجه عکاسی میشود.

دقیقا مثل خود ما!

استراحتکودک شما در هر مرحله از عکاسی انرژی زیادی صرف میکند پس لطفا زمانی که احساس کردید کوچولو خسته بدون هیچ درنگی به او اجازه استراحت بدهید.

 استرس نداشته باشیدبه شما این اطمینان را میدهیم که عکاسان آتلیه پاپا تجربه کافی در عکاسی کودک دارند و با تمامی شرایط عکاسی کودک آشنا هستند. در زمان عکاسی هیچگونه استرسی در زمینه عکاسی نداشته باشید. و به کودک برای گرفتن عکس بهتر فشار نیاورید.

شلوغی و سر و صداخیلی از کوچولو ها در محیط های پر سر و صدا کلافه و عصبی میشوند، شما بهتر از ما کودک خود را میشناسید و بسته به خلق و خوب او محیطی مناسب عکاسی برای او فراهم کنید و ما را در جریان خلق و خوی او قرار دهید.